Bitcoin Cena trafienia $12.000

Bitcoin rozpoczął tydzień umieszczając niewielkie zyski. W czasie prasy, największa kryptocurrency przez market cap jest notowany na 11.995,22 dolarów (+2,54%), według CoinMarketCap. Wykres pary transakcyjnej USD/BTC od EXANTE Ze swojej strony, Ethereum urosło do $396.94 (+0.48%), podczas gdy XRP wzrosło o 1.12% i obecnie handluje na poziomie $0.297.

Mówi zespół analityków FxPro: „Bitcoin Future osiągnął dziś rano poziom 12.000$, choć wkrótce potem napotkał pewien opór. Krypto wzrosła o ponad 2% w ciągu ostatnich 24 godzin. W zeszłym tygodniu, krypto referencyjne spędziło większość czasu konsolidując około 11 500 dolarów.

Mimo że prawdopodobnie nadal będzie rosło, wskaźniki techniczne sugerują, że pozostanie ono w obszarze wyprzedaży. W związku z tym od zeszłego tygodnia wskaźnik chciwości i strachu znajduje się w obszarze „skrajnej chciwości“, podczas gdy wskaźnik RSI pozostaje w obszarze „wykupu“. Jednakże, jak widzimy, nie uniemożliwia to Bitcoinowi wykazania prób ostrożnego powrotu do następnego poziomu psychologicznego i technicznego.

Aktywność górników utrzymuje hashrat na wysokim poziomie, co świadczy o zaufaniu do perspektyw kryptońskiego punktu odniesienia. Kluczowym czynnikiem wspierającym jest również trzecie zmniejszenie o połowę Bitcoinu, które nastąpiło już w maju.

Choć uczestnicy rynku nie spodziewali się natychmiastowego wyniku, to jednak oczekują pozytywnego efektu w ciągu kilku kwartałów“. Według rankingu CoinMarketCap, 6 walut w pierwszej dziesiątce jest w kolorze zielonym. Jeśli chodzi o limit rynkowy dla wszystkich walut wymienionych w CoinMarketCap, to pozostaje on na poziomie 364 803 123 907 dolarów.